Baba Vanga’nın İnanılmaz Kehanetleri


Dünya üzerinde kehanetleri ile ünlü birçok isimden birisi de Baba Vanga. Kör Bulgar bir kahin olan Baba Vanga bugüne kadar bildiği birçok kehanet ile gündeme geldi. Hem kehanetlerinin büyük çoğunluğunun çıkması hem de kör olan gözleri ile birçok insanın göremediğini görebilmesi ilgi çeken bir isim haline gelmesini sağladı.

Kahin Baba Vanga 2021 yılı da dahil olmak üzere gelecek için çok büyük kehanetlerde bulundu. 2021 öncesinde de bahsi geçen kehanetlerinden birçoğunun gerçekleşmesi birçok kişinin bu kehanetlere ilgi duymasını sağladı. Baba Vanga 2021 kehaneti özellikle yeniden tüm dikkatleri üzerine çekmesine neden oldu. 

Baba Vanga Kimdir?

Baba Vanga, iki gözü de görmeyen Bulgar asıllı bir kahin. 1911 tarihinde o dönemde Osmanlı Devleti sınırları içerisinde bulunan Makedonya’nın Sutrimitsa köyünde doğdu.

İsmi Vanga Nine olan ünlü kahin 16 yaşındayken bir yıldırım çarpması neticesinde gözlerini yitirdi. Ancak bu talihsizlik onun farklı şekillerde kendi yeteneklerini geliştirmesini sağladı. Vizyon görme yeteneği kazandıktan sonra ise çeşitli zaman dilimlerinde birtakım kehanetlerde bulunmuş ve büyük bir çoğunluk ile bunları da bildi. 

Birçok kehaneti ile gündeme gelen Kahin Baba Vanga kehanetlerinde en az yayılan isimlerden biri. Kendisi Balkanların Nostradamus’u olarak da bilinir. En çok bilinen ve gerçekleşen kehanetleri arasında şunları saymak mümkün:

Korona Virüs İle İlgili Baba Vanga Kehaneti

Baba Vanga 2021 kehaneti Korona virüs ile ilgiliydi. Daha ölmeden önce yıllar önce dünya üzerinde çok büyük bir salgının etkili olacağını tahmin ederek insanları da bu konuda uyardı. Bu iddiayı ortaya atan isim de Bulgar bir sporcu olan Neshka Stefanova Robeva’dır. 

Ünlü sporcu bu iddiayı kendi sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Kahin Baba Vanga ziyareti sırasında söylenen bu kehaneti ilk etapta Rusya’nın Bulgarlar üzerindeki koruması olarak algılamış daha sonra ise ünlü kahinin virüsü kastettiğini anladı. Ölümünün üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala Baba Vanga kehanetleri büyük bir ilgi ile takip ediliyor. 

2020’li Yıllara Dair Söylenmiş Kehanetleri

Baba Vanga 2021 kehaneti kadar merak edilen konu bu tarihten sonra da olabilecekler üzerine. Birçok kahin için olduğu kadar Baba Vanga için de bu dönemler 3. Dünya savaşına işaret eden dönemleri olarak biliniyor. Kahin Baba Vanga kendisine sorulan 3. Dünya Savaşı tarihi sorusuna Suriye’nin henüz düşmediği yanıtını verdi. Bununla birlikte korona virüs salgınını da 3. Dünya Savaşı olarak tanımlamış ve büyük ölümlerden bahsetti. 

2020 senesi için en çok şaşırtan kehaneti ise Rus lider Putin ile ABD eski başkanı Trump üzerine olan kehaneti oldu. Her iki liderin de hayatlarının tehlikede olduğunu dile getirdi. Bununla birlikte kehanetlerin temelinde Rus lider için Kremlin Sarayı içerisinde bir suikasttan de bahsetti. Bu dönemlere ait kehanetleri içerisinde aynı zamanda Avrupa ekonomisinin çökeceğine de kehanetleri içerisinde yer verdi. 

2025 Senesinde Avrupa Nüfusu Azalacak

Kahinin en çok ses getiren kehanetlerinden birisi de Avrupa nüfusunun azalacağı yönüne olanı. 2023 senesinde yerkürenin yörüngesinde yaşanacak değişimlerden bahseden kahin aynı zamanda 2025 senesinde Avrupa’da ki insan sayısının azalacağını da belirtti. 2028 senesinde yeni bir enerji çeşidi bulunacağını da kehanetleri arasında belirtti. 

2033’de Kutupta ki Buzullar Eriyecek

Baba Vanga kutuptaki buzulların giderek eriyeceğini ve burada ki yer kürenin de su seviyesinin daha da artacağını öngördü.

Gelecekte Dünyayı Kimler Yönetecek?

Kahin Baba Vanga kehanetleri içerisinde gelecekte dünyaya hakim olacak olan ülkelerin isimleri de yer alıyor. Kehanete göre dünyaya gelecekte hakim olacak olan ülkeler için bir ejderhadan bahsediliyor. Bu ejderhanın Çin olduğu üzerinde duruluyor. Çünkü Çin bayrağı üzerinde bir ejderha simgesi bulunuyor. Aynı zamanda bol sıfırlı kırmızı paralardan da bahseden Kahin Baba Vanga bu ülkelerin dünya üzerinde büyük bir hakimiyet kuracağını dile getirdi. Bu üç dev ülkenin de Rusya, Çin ve Hindistan olabileceği üzerinde duruluyor. 

2033’te Petrol Önemini Yitirecek

Baba Vanga kehanetleri içerisinde petrole dair öngörüler de bulunuyor. 2033’te yeni bir enerji kaynağının keşfedileceğini ve bunun sayesinde açlığın büyük oranda aşılabileceğini söyleyen ünlü kahin aynı zamanda petrolün önemini yitireceğini belirtti. Hatta gelecekte trenlerin güneş ışığı sayesinde çalışabileceğini de vurguladı. 

2020’de Donald Trump’a Dair Kehaneti

Donald Trump’da dair kehanetleri ile öne çıkan Baba Vanga eski başkanın saraydan ayrılırken dünya genelinde de birtakım zor şartların oluşabileceğini öngördü. Bunun yanında Trump’un kendisini sağır edecek ve beyin travması geçirmesine neden olabilecek gizemli bir hastalığa yakalanacağını da gördü. 

2046’da Organlar Yenilenebilecek

İnsanların organları eskidikçe bu tarihten sonra yenileri üretilip takılabilecek. Bu da insanların daha uzun yaşamasına olanak tanıyacak. 

2076’da Dünyaya Komünizm Hakim Olacak

Dünya geneline komünizm hakim olacak ve 2088’de ise insanların hızla yaşlanmasına neden olabilecek hastalık ortaya çıkacak. Bunun ardından 2097 senesinde bu hastalık tedavi edilebilecek. 

11 Eylül’e Dair Kehaneti

Baba Vanga kehanetleri içerisinde en bilinen kehaneti 11 Eylül olaylarına dair olanı. 11 Eylül saldırılarını önceden tahmin etmiş ve Brexit sürecini yıllar öncesinden bildiği de belirtildi. 

2164’de Yarı Hayvan İnsanlar Olacak

2111’de insanlar android benzeri varlıklar olacakken 2164’de hayvanlar yarı insan haline gelecek. 

2125’de Uzaydan Sinyaller Gelecek

2125’de Macaristan uzay çalışmaları ile uzaydan sinyaller almayı başaracak ve 2130’da su altında da medeniyetler kurulma seviyesine gelecek.

2167 Tarihinde Yeni Dinler Doğacak

Baba Vanga 2167 senesinde yeni dinlerin ortaya çıkacağını da belirtti. Aynı zamanda 2170 de kuraklığın haberini vererek 2183 tarihinde Mars’ta koloniler kurulacağına dair öngörülerde bulundu. Bu kolonilerin bir süre sonra dünyadan bağımsızlık isteyeceğini de sözlerine ekledi. 

2196’da Asya ve Avrupa Karışacak

2196 senesi için Asya ve Avrupa kıtalarıyla ırklarının karışacağını söyledi. Bununla birlikte 4599’da insanların ölümsüzlüğü bulacağını da dile getirdi. 

Dünyanın Sonu 5079’da

En çok merak edile kehanetlerinden birisi de dünyanın sonunun ne zaman olduğuna dair. Baba Vanga kehanetleri içerisinde dünyanın sonunun hangi tarihte olduğuna da yer verdi. Kahine göre dünyanın sonu 5079 tarihinde olacak ve bu tarihten sonra evren için bir gelecek olmayacak. Bunlarla birlikte kendi ölüm tarihini de bilmiş ve 1996 senesinde hayatına gözlerini kapamıştır. 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

What's Your Reaction?

Nasıl yaa? Nasıl yaa?
1
Nasıl yaa?
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Komik Komik
0
Komik
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Duygulandım Duygulandım
0
Duygulandım
Korktum Korktum
0
Korktum