Beğendiğiniz Erkekte Sizi Beğeniyor mu?


Beğendiğiniz biri var ama o sizin farkınızda mı onu bile bilmiyorsunuz? Size ne gözle bakıyor, ilgileniyor mu, ilişkiye döner mi, bu adamla olur mu gibi yüzlerce soru var aklınızda. Öyle bir şey diyor ki donup kalıyorsunuz. İleri gitmeyi göze alamıyorsunuz, geri adıma atmaya da gönlünüz yok.

“Erkeği çözememek” diye bir kavram yoktur. Karışık sinyaller yollamak kadınların uzmanlık alanıdır. Erkek nettir, belli başlı hareket ve söylemlerinden ne durumda olduğunu anlamamak imkansızdır.

Her kadının yaşadığı birkaç örnek üzerinden olayın ne kadar basit olduğunu göstermek istedik.

#1 Yoğunum Diyorsa

Hiçbir erkek beğendiği kadını arayamayacak ya da en azından mesaj atamayacak kadar yoğun olamaz. Aklını başından alan bir kadından hiçbir proje ya da ihale onu uzak tutma gücüne sahip değildir. Günümüzde çiçek yollamanın 30 saniye, mesaj yazmanın 3 saniye süren işlemler olduğunu unutmayın. Bu aralar yoğun olduğu için sizinle ilgilenemediğini söylüyorsa, ilgisini öncelikli vermek istediği başka biri vardır.

Ara sıra yaptığı flört hareketlerine ya da bulunduğu söylemlere tutunup, hiç kendinizi kandırmayın. İkinci plandasınız! Siz onun yoğunluğunun bitmesini anlayışla beklerken o yeni bir ilişkiye yelken açmış olacaktır. Ya da bekleyin, ilgilendiği kişiyle yürümezse sizi hatırlayacak ve size yoğunlaşacaktır. İkinci tercih olmayı ne kadar kabullenebileceğinize siz karar vereceksiniz.

#2 Uyurken Sarılmıyorsa

Uyurken sarılma olayını romantizm olarak görmekten vazgeçin. Her insan sarılarak uyumaya alışkın değildir ya da bundan hoşlanmıyor olabilir. Size karşı hissettiklerinin gerçek ya da yoğun olmadığı anlamına gelmez. Ağzımızdan salya akıttığımız bilinçsiz bir aktivitenin duygusallıkla bir ilgisi yoktur. Seks sonrası 3 dakikalık bir sarılma yeterli bir ölçüttür. Sonrasında isterse sırtını dönsün. Gerçekçi olalım, bazı kadınlar da bunalıyor sarılarak uyumaktan.

#3 Görüşmeyi Erteliyorsa

Arıyor, mesaj atıyor ama iş buluşmaya gelince yan çiziyorsa vaktinizi harcamanıza gerek yok. Maddi durumu iyi değildir, kendisine güvenmiyordur, utangaçtır gibi aşırı empati yapmayın. Birkaç saat için şehirlerarası yol yapan var. Sizi merak eden, heyecan duyan adamın önünde dağ olsa duramaz. Muhtemelen biriyle birliktedir ya da öncelikli bir flörtü vardır. İşler onunla yolunda gitmezse diye gerekli dozda ilgi göstererek sizi bir kenarda tutmaya çalışıyordur.

#4 Seks Konusunda Hamle Yapmıyorsa

İlgisi yerinde, bol bol vakit geçiriyor, her fırsatta görüşüyorsunuz. Ortadaki sinyaller de arkadaşlıktan öte, eminsiniz. Ama adam seks bir yana temas konusunda bile harekete geçmiyorsa, panik yapmayın. Piyasada olgun ve düzgün adamlar da var. Muhtemelen ilişkiyi bir sonraki aşamaya geçirmek için sizi daha iyi tanımayı ve ilişkinin sağlam olacağından emin olmak istiyordur. Hızlıca cinsellik yaşadıktan sonra aslında kafa olarak çok da uyumlu olmadığını görüp, sizi kırmak zorunda kalmak istemiyordur. Bu adamın kıymetini bilin, çok ender bulunan bir türdür, tadını çıkarın.

#5 Unutkansa

Hoşlanan erkek dinler. Dinler ve hoşlandığı kadınla ilgili her detayı beynine kaydeder. Defalarca konuştuğunuz mesleğiniz, doğum gününüz, en sevdiğiniz tatlı gibi şeyleri hatırlamıyorsa sizinle gerçek anlamda ilgilenmiyordur. Unutkan biri diye düşünerek kendinizi kandırmak isteyeceğinizi biliyoruz ama yapmayın. Bu davranış düpedüz özensizliktir, tahammül etmeyin. İlk buluşmada kadının kahveyi nasıl içtiğinden, ilkokul öğretmeninin adına kadar her detayı aklına kazıyanlar var, bilin istedik.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

What's Your Reaction?

Nasıl yaa? Nasıl yaa?
0
Nasıl yaa?
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Komik Komik
0
Komik
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Duygulandım Duygulandım
0
Duygulandım
Korktum Korktum
0
Korktum