“Neden Evlenmiyorsun?” Sorusuna Verilecek 3 İyi Cevap


25 yaşı devirdiniz, okul tamam, iş olayını iyi kötü hallettiniz… Meraklı bakışlar artık üzerinizde. Herkesin aklında tek bir soru: Ne zaman evlenecek?

Eş dost, hısım akraba herkes işi gücü bıraktı bunu düşünüyor. Başka uğraşı olmayan bu güruh artık sizin izdivacınız üzerine yoğunlaşmış durumda uykusuz geceler geçiriyor. Bayram ziyaretlerinde akraba darlamasını bırakın, apartmana girerken bile komşu teyzeye yakalanma dehşeti ile karşı karşıyasınız.

Bu zor günlerde 3 sağlam bahane ile kalp kırmadan tehlikeyi savuşturmanızı garanti ediyoruz.

1) Yüksek Lisans

Elbette yok öyle bir şey! Okulu bitiricem diye ruhunuzu teslim ettiniz, yükseği az öteye gitsin tabi ki. Ama zaman kazanmak için “Yüksek Lisans yapıcam ben Müberra Teyze” cümlesinden daha şık bir alternatif olabilir mi? Adeta şiir gibi.

2) Depresyon

Hangi Hayriye Teyze depresyonla mücadele eden sizi komşusunun kızına ya da oğluna ayarlamaya cesaret edebilir ki? Düşünün… Bütün kredibilitesi ve saygınlığı söz konusu! Bu teyzelerimiz vesile oldukları mutlu izdivaçları özgeçmişlerine referans olarak eklerler. Sizi tanıştıracağı “hanım kızın” ya da “helal süt emmiş oğlanın” hakkınızda yapacağı en ufak olumsuz yorum onların en korkulu kabusu olacaktır.

Hayatınızın şu döneminde kendinizi sevmek üzerine spiritüel çalışmalar yaptığınızı, yaşam koçunuzla hayatınızın anlamını bulma yolculuğuna çıktığınızı, psikolog desteği ile kendinize zarar verme eğilimden kurtulmaya çalıştığınızı açıkladığınızda Hayriye Teyze sizinle selamı sabahı kesecektir.

3) Gizemli Sağlık Sorunu

“Bazı sağlık problemlerim var benim Huriye Abla” cümlesi ile evlilik çağı sepetinden çıkarılışınız bir olacaktır. Bu sağlık problemleri ile ilgili kesinlikle detay vermeyin. Gelecek sorulara gözlerinizi kaçırarak, mümkün olduğunda ezik bir şekilde kısa cevaplar verin. Huriye Abla mevzuya uyanana kadar çok sayıda soru soracağı için bu bahaneyi kullanmaya karar verirseniz istikrarlı bir tavır içinde olmanız kritik önem taşır.

Doktora gidip gitmediğinizden, çaresi ilacı neyim var mı’ya kadar bir dizi soruya maruz kalacaksınız. Her soruyu aynı hüzünlü ifade ile geçiştirmeye özen gösterin. “Araştırıyorlar işte”, “ilacı var ama nasıl desem…” tarzı cevap niteliği taşımadığı gibi kuşkuları arttırıcı ifadeler kullanın. Arada uzaklara dalın, gözünüzün ferinin sönüşünü karşı tarafa gösterin. Ortalama 5-6 soru neticesinde Huriye Abla cinsel bir hastalıktan muzdarip olduğunuza kanaat getirecek ve olay yerinden hızla uzaklaşacaktır. Evlilik konusunda asla kefil olamayacağı biri olarak artık onun için sadece bir yaşam formu olarak varlığınızı sürdürüyor olacaksınız.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

What's Your Reaction?

Nasıl yaa? Nasıl yaa?
0
Nasıl yaa?
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Komik Komik
1
Komik
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Duygulandım Duygulandım
0
Duygulandım
Korktum Korktum
0
Korktum