Zamanda Yolculuk Yaptığını İddia Eden Esrarengiz Zaman Yolcuları


Kuantum teorisini anlamaya çalışarak yaktığımız beyinlerimizi zaman kavramı üzerine yapılmış birçok dizi ve film izleyerek iyice hurdaya çıkardık. Sürekliliğiydi, parallel evrendi derken hepten ipin ucunu kaçırdık. İşin içinden çıkamayanlarımız dün dündür, bugün bugündür dedik geçtik.

Zamanda yolculuk fantezisi herkesin aklına ara ara geliyordur. Dünya çapında olaylar için olmasa bile kendi hayatımızda değiştirmek istediklerimiz için bir koşu geçmişe gidip gelsek fena olmazdı hani. Ya da 5 sene sonra nerede olacağımıza göz ucuyla bakıp dönsek de yolumuzu ona göre çizsek çok efsane olmaz mıydı?

Tüm bunları yaptığını iddia eden çeşitli insanlar ara ara ortaya çıkıyor ve dünya çağında sansasyon yaratacak açıklamalar yapıyorlar. Bunlardan bazılarının iddialarına göz atalım istedik.

Alexander Smith

Bu adam CIA tarafından gizli bir görevle 2118’e gönderildiğini iddia ediyor. Üstelik bu olay 1981’de olmuş. Özetle 1981’de zaman makinesini keşfeden CIA, bu adama git 20118’e bak gel şeklinde bir görev vermiş. Adam da gidip hatıra fotoğrafı çekip dönmüş. Bu aralar çektiği bu fotoğrafla bütün dünyaya röportaj verecek ilgiyi çekmeyi başarmış. Smith’in 2118 ile ilgili iddiaları şu şekilde:

🔥Uzaylılar dünyayı ziyarete geliyor

🔥Kuzey Kore ve ABD arasında 3. Dünya Savaşı çıkacak ama sonucunda insanlar ülkeler arası sınır kavramından uzaklaşarak barış ve anlayış içinde yaşamaya başlayacaklar.

🔥Atmosferdeki karbondioksit artışı endişe verici boyutlara gelecek.

🔥Küresel ısınma halen büyük problem olmaya devam edecek.

🔥2028 itibariyle zamanda yolculuk ticari bir hizmet olarak halka sunulacak.

Andrew Carlssin

Zamanda yolculuk iddialarından bahsederken Andrew Carlssin’e değinmemek olmaz. 2003’te FBI tarafından tutuklanan bu şahsın tutuklanma nedeni, 800 dolarla girdiği borsada yaptığı hamlelerle 350 milyon dolar kazanmış olması. Konuyla ilgili sorguya alınan Carlssin, 250 yıl sonrasından gelen bir zaman yolcusu olduğunu ve borsada neler olacağını bildiğini anlatmış. Kimse kendisine inanmayınca şartlı tahliye alabilmek için Osama Bin Laden’in yerini ve Aids hastalığının çaresini açıklayabileceğini iddia etmiş. İddialarının asılsız olduğu açıklansa da şahısla ilgili tutuklandığı tarihin 3 ay öncesi 2002 Aralık ayının öncesine ait hiçbir kayıt bulunamamış. O zamana kadar yaşadığına dair hiçbir kanıt olmayan esrarengiz adamı hapisten kurtaran ise, isimsiz bir bağışçı tarafından 1 milyon dolarlık kefaletinin ödenmesi olmuş.

Sir Robert Victor Goddard

Zaman yolcularının arasında en insaflısı ise Havacı Mareşal Goddard olmuş. Kendisi 1935 senesindeyken 1939’da gittiğini söylemiş. Bu olayın İskoçya üzerinden uçarken girdiği garip bir hava akımı sonucunda gerçekleştiğini söylemiş. Gittiği 1939 senesinde hangarların geniş, uçak teknolojisinin gelişmiş olduğunu görmüş. Goddard’ın iddiaları arasında havacı askerlerin o dönem kahverengi olan üniformalarının 1939’da mavi olduğuna dair yaptığı açıklama en dikkat çekici olanı. Zira 4 yıl sonra gerçekten mavi üniformalara geçilmiş.

Noah

Bir dönem ortalığı kasıp kavuran sevgili Noah, zamanda cirit attığını iddia ediyordu. 66 milyon yıl öncesinden çektiği dinazor fotoğrafından, İngiltere’nin yeniden Avrupa Birliğine gireceğine kadar çeşitli kategorilerde iddiaları oldu. 2030’a gittiği bir dönemde de Amerika’nın doğu ve batı kıyılarının sular altında kaldığını gördüğünü söyledi. Noah ile ilgili sayısız fotoğraf ve belge internette gezmeye başladı. Özellikle doğa üstü iddialara yer vererek takipçi edinen ApexTV isimli bir kanal sürekli olarak Noah’nın iddialarına yer veriyordu. Hepimiz bir ya da iki tanesini mantıklı bulmaya başladığımızı fark ettik. Ancak 2019’da 16 yaşında bir genç bir video paylaştı. Videoda kendisinin Noah olduğunu ve tüm bunların bir şaka olduğunu anlattı. Sürekli olarak ifşa olma endişesiyle farklı bir karaktere bürünmek zorunda olmaktan bunaldığını, bu saçmalığı burada sonlandırmak istediğini açıkladı. ApexTV’nin her şeyi açıkladığı için kendisine çok kızacağının farkında olduğunu ama yine de bunu yapmak zorunda kaldığını söyledi. Bizim buradan anladığımız söz konusu mecranın bu sahtekarlığa çanak tutmuş olduğu.

William Taylor

Zamanda nasıl seyahat ettiğini anlatmak için en geçerli olabilecek bahane hükümet tarafından verilen gizli görevler olacaktır elbette. 2005 yılında 3000 ve 8973 senelerine seyahat ettiğini iddia eden William Taylor da İngilizce Hükümeti tarafından gizli operasyon için görevlendirildiğini söylemiş. 8973’te ütopik bir dünya ile karşılaştığını, hastalık, suç ve ölümün yeryüzünden silindiğini anlatmış. Ancak bu ütopyayı yaşayanlar insanlar değilmiş. Taylor’a göre insan ırkı o zamana kadar yok oluyor ve insan robot karışımı bir ırk yaratılıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

What's Your Reaction?

Nasıl yaa? Nasıl yaa?
1
Nasıl yaa?
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Komik Komik
0
Komik
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Duygulandım Duygulandım
0
Duygulandım
Korktum Korktum
1
Korktum