Gerçek Olduğuna İnanamayacağınız Özelliklere Sahip 15 İnsan


Dünya üzerindeki birbirinden benzersiz tüm canlılar arasında insan fizyolojisi, mükemmelliği ile yer yüzüne hakimiyet kurmuş durumda. Şüphesiz hepimiz eşsiz yönlere sahip, özel varlıklarız. Ancak bazı insanlar var ki, sahip oldukları özelliklerle görenleri şaşkına çeviriyor; başka bir gezegenden gelmiş olabileceklerini düşündürüyor. Bazıları sadece fiziksel farklılık, bazıları ise genetik hastalıklar nedeniyle ortaya çıkan özellikleriyle hepsi benzersiz. İşte gerçek olduğuna inanmakta zorlanacağınız özelliklere sahip 15 insan…

1. Kim Goodman:

Amerikalı kadın gözlerini yuvalarından tam 1,2 santimetre dışarı çıkarabiliyor.

2.  Lizzie Velasquez:

Genetik bir rahatsızlık nedeniyle Velasquez’in vücudunda yağ dokusu bulunmuyor ve kesinlikle oluşmuyor.

3. Cathie Jung:

İnce belli bir görünüme sahip olmak için gece gündüz demeden senelerdir korsesini hiç çıkarmayan ve düzenli aralıklarla daha fazla sıkan kadın; bu yöntemle belini 30 santim inceltmeyi başarmış. Şu an beli 38,10 cm olan kadın; Guiness Rekorlar kitabında yer alıyor.

4. Romario Dos Santos – Hulk:

Brezilyalı vücut geliştirme sporcusu, tamamen kendi ürettiği ve içinde petrolden alkole birçok tehlikeli maddenin bulunduğu sıvıları vücuduna enjekte ederek kendisinden bir Hulk yaratmış.

5. Zhang Ruifang:

Çin’de yaşayan 101 yaşındaki kadın alnının sol tarafında birden bire çıkan şeytanı andıran boynuzla çocukları ve torunlarını şoke etmiş. Sağ tarafta da aynı oluşum başlamış olsa da, tam olarak ortaya çıkmasına ömrü vefa etmemiş.

6.  Sanju Bhagat:

Kendisi ve çevresi tarafından büyük göbeğiyle bilinen Hintli adam, nefes darlığı şikayetiyle doktora gittiğinde çekline ultrasonda ana rahmindeki ikiz kardeşini karnında taşıdığı ortaya çıkmış.

7. Wang Fang:

Doğuştan ayakları geriye doğru olan Çinli kadın; bu durumuna rağmen rahatça yürümeyi öğrenmiş ve şu an garsonluk yapıyor.

8. Carlos Rodriquez:

Geçirdiği trafik kazası sonucu kafatası ve beyninin yarısını kaybeden adam şu an Miami’de normal bir hayat yaşıyor.

9. Garry Turner:

Ehlers Danlos sendromu isimli bir rahatsızlık nedeniyle aşırı elastik bir deriye sahip olan Turner, bu özelliğini sergilerken oldukça ürkütücü görünebiliyor.

10. Ru Anting:

Burnuna çektiği suyu gözlerinden bir fıskiye gibi çıkarabilen adam, bu yeteneğini yıllar içinde geliştirerek gözlerinden çıkan suyla yazı yazmaya bile başlamış.

11. Fu Wengui:

Çinli genç adamın omurgasında 3 tane fazladan omur bulunduğu için aşırı uzun bir boyna sahip. Tabi bu durum kendisi için bitmek bilmeyen ağrılara neden oluyor.

12. Supatra Sasuphan:

Ambras Sendromu isimli hastalık nedeniyle dünyanın en kıllı kadını olan Sasuphan’ın yüzü dahil vücudunun her bölgesi sürekli olarak uzayan kıllarla kaplı.

13. Grace McDaniels:

Genetik bir hastalık olan Sturge-Weber sendromu nedeniyle “katır yüzlü kadın” olarak sirklerde çalışıyordu.

14. Abigail & Birttany Hensel (Abby & Britty):

Doktorların yaşama şansı vermediği; cerrahi müdahale ile ayrılmalarının da mümkün olmadığına karar verdiği bu yapışık ikizler şu an 27 yaşında. İki ayrı kafa ve tek bir vücuda sahipler. Mide, kalp, akciğer gibi organları işe çift. İkisi de bulundukları taraftaki kol ve bacağı hareket ettirebiliyor.

15. Barbie Kadın (Human Barbie) Valeria Lukyanova:

Ukraynalı kadın; göğüs, bel, kalça ölçüsünden; göz rengi ve şeklinde, elmacık kemiklerine kadar Barbie’ye tıpa tıp benziyor. Plastik cerrahlar aksini düşünse de, Lukyanova vücudundaki her şeyin tamamen doğal olduğunu iddia ediyor.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

Nasıl yaa? Nasıl yaa?
2
Nasıl yaa?
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Komik Komik
1
Komik
Bayıldım Bayıldım
2
Bayıldım
Duygulandım Duygulandım
1
Duygulandım
Korktum Korktum
1
Korktum