Güzin Abla Sorularına Alternatif Kapak Cevaplar


İlişkiler başta olmak üzere her derdimize derman oldu Güzin Abla. Bayrağı devralan kızı da köşeyi aynı isimle devam ettiriyor. Gerçekten çok önemli ve bazen hayati mesajlar veriyor. Köşeye bazen öyle sorular ve öyle hikayeler geliyor ki, okurken çileden çıkmamak mümkün değil. Köşenin sahibi bu sorular karşısında takdire şayan bir sabır gösteriyor. Biz bazılarına gösteremedik, buyurun bakalım…

Sevgili “Erkek Çocuk”

Üç tane sağlıklı çocuğumun geleceklerini en iyi şekilde planlayayım, onları en iyi şekilde yetiştireyim değil de ille de erkek çocuk! Evladın saplısı sapsızı mı olur? Rakı sofrasına meze mi seçiyorsun ki arkadaşım “hiç yoğurtlu bir şey söylemedik, haydari de alalım” kafasındasın? Eşin üç tane çocuğun hakkını vermek, topluma faydalı düzgün bireyler yetiştirmek istiyor belli ki. Vizyon sahibi bir insan olarak seninle nasıl evlenmiş anlamak mümkün değil. Umarım sahip olduğun kız çocuklarının yaşamında söz sahibi olmana izin vermez. Senin ipinle inilecek kuyunun çıkışı yok belli ki!

Sevgili “Bu nasıl arkadaş”

Exten next olmayacağı gibi, kanka da olmaz. Geçecek o sevdiceğin bu işleri. Et ete değmiş bir kere, iki flörtöz cümleye bakar eski günlerin hatırına bulurlar kendilerini birbirlerinin koynunda. Ortada senden gizlenmiş bir durum var. Gerçekçi olalım gizlemeye ihtiyaç duyulan hiçbir şey %100 masum değildir. “Seni üzmek istemedim ondan sakladım” cümlesi sadece yakalandıktan sonra gösterilen son bir savunma gayretidir. Aç gözünü güzel çocuğum, adamın B planı hazır.

Sevgili “Yılların öfkesi”

Tebrikler tatlım kocan bir jigolo! Şimdi bu sadece telefonda görüşmek, ileri boyuta gitmeden yakalamak gibi kavramları bir açıklasan ya bize. Nasıl emin oldun acaba çok merak ettik. İsteyen kapı aralığında aldatıyor, aç artık gözünü. Bir de maddi açıdan imkanlı derken… Adam elinden geleni yapmış işte maddi katkı sağlamak adına. Pişman olduğunu anlıyorum demişsin de aynı şeyi sürekli yapan adamın pişmanlığının sebebi yaptıkları değil, yakalanmış olmasıdır, bil istedik.

Sevgili “Ya düzelmezse”

Düzelmez tabi. 7-8 yıllık bir ilişkiyi o muhteşem “ kadın hassasiyeti”nle anlamış olmanı takdir ediyoruz. İnanılmaz bir yetenek gerçekten. Bir ara fal baksan ya bize. Adam seninle cinsel teması kesmiş, yatağı ayırmış, yakında selamı sabahı kesecek sen daha neyi bekliyorsun? Bir kadın olarak aldatılmayı kenara koyduk, seni istemeyen bir adamda ısrarcı olmanın sebebi ne olabilir anlamak mümkün değil. Erkekler nasıl yoluna devam ediyorsa, olmadı bitti diyerek yeni bir sayfa açmak bu kadar mı zor? Bırak gitsin, sen de değer gördüğün bir ilişkiye hazırla kendini. Erkekleri sevmeden önce azıcık kendinizi sevin yahu!

Sevgili “Güvenim sarsıldı”

Sarsılan şey senin kendine güvenin sevgili kızım. İkinci tercih olmak yapar öyle bir yan etki, kendimizden biliyoruz. Adam belli ki önce arkadaşına yükselmiş, olmayınca sana yürümüş. Bir nevi teselli ikramiyesisin. O yılan çocukluk arkadaşına da yol ver gitsin, belli ki narsist bir deli. İnceden inceden hoşnut bu kaostan. Rahat durmaz o kız, emin ol. İkisine en iyi dileklerini sun ve ortamdan uzaklaş. Ateşle barutu yan yana getirip patlama bekleyeceğine git seni gerçekten isteyene barut ol.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

What's Your Reaction?

Nasıl yaa? Nasıl yaa?
0
Nasıl yaa?
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Komik Komik
2
Komik
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Duygulandım Duygulandım
0
Duygulandım
Korktum Korktum
0
Korktum