İlk Randevuda Erkek Bu 5 Şeyi Yapıyorsa Kaçın!


İlk randevuların ilişki aleminde yeri çok önemlidir, hatta hayatidir denilebilir. İşaretleri doğru okursanız karşınızdaki adamla olur mu olmaz mı ilk buluşmada tespit edebilir, vakit kaybının önüne geçebilirsiniz. Zira gereksiz bir adamın aylarca size sinir krizlerine sokmasına izin vermek gereksiz olacaktır.

İlk randevuya gereken özeni göstermelisiniz. Elbette aşırıya kaçmayan dekolteniz, kıvamında makyajınız, buğulu bakışlarınız ve şen şakrak sohbet edebileceğiniz konuşulacak konular listenizle büyük güne hazır olmalısınız. Ama asıl konsantre olmanız gereken erkek kişisinin davranışları… Sizi çok içirip ilk geceden yatağa atmak gibi klişeler geride kaldı, bunlar artık bir kıstas değil. İşimiz, daha küçük ayrıntılarda gizlenen şeytanlarla. İlk buluşmada nelere dikkat etmelisiniz hep beraber bakalım.

1. Cep Telefonu:

Erkek kişini cep telefonunu cebinden çıkarmıyorsa ya da masaya ekranı altta kalacak şekilde ters koyuyorsa koşarak uzaklaşın. Bu konu tartışmaya kapalı, adamın saklayacak bir şeyi var. Evli bile olabilir. “Arkadaşım o telefona benim görmemem gereken bir gelecekse, benimle ne işin var” şeklinde bir çıkış bile yapabilirsiniz, en azından salak olmadığınızı göstermiş olursunuz. Bir de geniş geniş telefonda konuşan erkek kişisi modeli var ki, bu tiplere ağzınıza geleni söyleyip masayı terk etmeniz uygun olacaktır. İlk randevuda hiçbir adamın sizinle sohbet edip sizi tanımaktan daha önemli bir işi olmamalı. Bu saygısızlığa tahammül etmeyin, “canım sen çok meşgulsün, seni rahatsız etmeyeyim ben” diyerek çekip gitmeniz erkek kişisinde tamiri imkansız bir yara bırakacaktır.

2.  Sürekli Kendisinden Bahseden Model:

Bu model ilk başka açık, dürüst ve samimi bir erkek kişisi imajı yaratacaktır. Ancak bu duygunun sizi ele geçirmesine izin vermeyin. Tamam her şeyini anlattı, iyi hoş da sizinle ilgili hiç soru sormuyor. Meraksız adam, sizinle ilgilenmiyor demektir. Hele siz bir şey anlatırken sözünüzü kesip yine kendisinden örnek veriyorsa, geçiniz. Eğer baba tarafının arazi yüzünden yaşadığı sorunları dinlemeye meraklı değilseniz, ikinci buluşmaya gerek yok.

3. Eski Sevgili Sorunsalı:

Aşırı tehlikeli olan bu sulara pervasızca dalan erkek kişisi iyi niyetli değildir. Size sürekli eski ilişkilerinizle ilgili, detaylı sorular soruyorsa özgüven sorunu vardır, hiç uğraşılmaz. Isıtıp ısıtıp önünüze koyacağı, her fırsatta sizi vuracağı kozlar biriktiriyordur, hiç şaşmaz. Bir de sürekli olarak eski sevgilisini anlatan erkek kişisi vardır ki, hemen uzaklaşmayı gerektirir. Eski sevgilisi hakkında üçten fazla cümle kuran erkek kişisi yaralıdır, unutmamıştır. Yaralı erkek kişisi görünce içinizden fışkıran merhamet seline engel olun. Teselli ikramiyesi ya da geçiş süreci sevgilisi olmak istemiyorsanız, bu adamı onarmakla uğraşmayın.

4. Eleştiri:

İlişkide herkes karşı tarafa yanlış gördüklerini söylemeli açık olmalı tatavalarını bir kenara bırakın. Daha ilk buluşmada kimse kimseyi eleştiremez, öyle bir dünya yok. “Saçını toplasan sana daha çok yakışır, gözlük yerine lens takmayı hiç düşünmedin mi, biraz spor yapsan harika olur senin vücudun” gibi cümleleri ilgi alaka göstergesi olarak görmeyin. Belli ki paşazade için hiçbir zaman yeterli olmayacaksınız. Mis gibi bir kadınken, özgüvensiz bir zavallıya dönüşmeniz inanın 2 ay alacaktır. Bu sinsi erkek kişisi, kendinize olan güveninizi bitirip sizi kendisine bağlama peşindedir.

5. Reçeteciler:

İlk buluşmada ilişkilerden beklentilerin konuşulması normaldir. Ancak bu konunun suyunu çıkarmak karşı tarafa reçete vermektir. “Sevgilim arkadaşlarımla buluşmama karışmamalı, iyi yemek yapmalı, annemle iyi anlaşmalı, trip atmamalı” gibi listelerini sıralayan erkek kişisi, istediği sevgili şeklini almanız için gizliden bir talimat vermektedir. Sizin kim ya da nasıl bir olduğunuz önemli değil, onun istediği kişi olup olamayacağınız önemlidir. Hadi canım başka kapıya!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

What's Your Reaction?

Nasıl yaa? Nasıl yaa?
0
Nasıl yaa?
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Komik Komik
1
Komik
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Duygulandım Duygulandım
0
Duygulandım
Korktum Korktum
0
Korktum