Mutlaka İzlemeniz Gereken 7 Black Mirror Bölümü 


black mirror

Toplamda 5 sezon ve 23 bölümden oluşan Netflix’in en popüler dizilerinden biri olan Black Mirror’un her bölümünde teknoloji ile ilgili farklı hikayeler anlatılıyor. Bu listede mutlaka izlemeniz gereken 7 Black Mirror bölümünü sizler için sıraladık.

Bizim tavsiyemiz; eğer daha önce hiç Black Mirror izlemediyseniz 1. sezondan itibaren başlayıp bitirmeniz. Bu listeye ek olarak dizinin çok güzel bölümleri de var, bunlar sadece bizim seçtiklerimiz. İyi seyirler dileriz!

7. White Bear (2. Sezon, 1. Bölüm)

Victoria uyandığında kendisi ile ilgili hiçbir şey hatırlamaz ve karşılaştığı herkes onunla konuşmayı reddeder. Victoria sürekli aynı sabaha uyanır ve hedefi kendisi gibi bu durumdan etkilenmemiş birkaç kişiyle birlikte “White Bear” vericisini durdurmaktır.

Kimin suçlu/suçsuz olduğundan emin olamadığımız ve toplumun duyarsızlığını yüzümüze tokat gibi çarpan unutulmaz Black Mirror bölümlerinden biri.

6. Be Right Back (2. Sezon, 1. Bölüm)

Black Mirror" Be Right Back (TV Episode 2013) - IMDb

Erkek arkadaşını bir trafik kazasında yitiren Martha, kendisine sunulan teknolojik bir ürünü denemeye karar verir. Bu ürün, insanların ölülerle iletişim halinde kalmalarını sağlayan yapay zeka destekli bir robottur.

Bu bölümü bitirdiğinizde farkında olmadan Martha’nın yerine kendinizi koyup empati kurduğunuzu ve en duygusal Black Birror bölümlerinden birini izlediğinizi farkedeceksiniz.

5. Black Museum (4. Sezon, 6. Bölüm)

Black Mirror: Black Museum bölüm incelemesi! - Noluyo

Bir gezgin, otoyolun ıssız bir köşesinde ‘Kara Müze’ adında bir müzeye rastlar. Bu müzede geçmişte yapılan ve hikâyelerinin sonu pek de mutlu bitmeyen buluşlar sergilenmektedir, müzedeki en önemli parça ise oldukça rahatsız edicidir.

Black Museum, adalet ve intikam kavramlarını seyirciye derinden hissettiren ve aynı zamanda çoğu izleyicinin favori Black Mirror bölümü arasında yer alıyor.

4. Nosedive (3. Sezon, 1. Bölüm)

Black Mirror: Nosedive bize ne anlattı? - Noluyo

İnsanlar, içinde bulundukları her toplumsal etkileşim için birbirlerine 1 ile 5 arasında puan verebildikleri bir ortamda yaşamaktadırlar. Puanını yükseltmeyi kendine amaç edinen Lacie, gösterişli bir düğüne davet edildiğinde turnayı gözünden vurur. Ancak yolculuk planlandığı gibi gitmez.

Bu bölüm sosyal medya bağımlılığını hem çarpıcı hem eğlenceli olarak anlatan, bize yakın gelecek korkusunu derinden hissettiren ve tam olarak Black Mirror’e yakışır bir bölüm.

3. White Christmas (2. Sezon Özel Bölüm)

White Christmas (2014)

Gizemli ve uzak bir yerdeki iki adam; karlarla kaplı, Noel sezonunda geçen, birbirleriyle bağlantılı ve ürkütücü üç teknoloji hikayesi anlatıyor.

Bölümün Noel’de geçmesi ve başrol oyuncusunun John Hamm olması size bu bölümün mutlu olacağı hissini vermesin, sonuçta bir Black Mirror bölümünden bahsediyoruz. 9.1 IMDb puanı ile Black Mirror’un en beğenilen bölümü ve izledikten sonra sizinde favori bölümünüz olabilir.

Dizinin bu bölümünde John Hamm’in rol aldığından da bahsetmiş miydim?

2. U.S.S Calister (4. Sezon, 1. Bölüm)

Galaksiyi ve bilinmeyen yabancı gezegenlerin tehlikelerini keşfe çıkan Kaptan Daly ve sadık mürettebatına katılın. Kaptan Daly mürettebatını bilgeliği ve cesaretiyle yönetir. Ama ekibin yeni üyesi, kısa sürede bu uzay gemisindeki her şeyin göründüğü gibi olmadığını keşfeder.

Star Trek’ten esinlenerek yapılan acayip ilginç ve eğlenceli dijital bir oyunun içine girmeye hazır mısınız?

1. The Entire History of You (1. Sezon, 3. Bölüm)

Yakın bir gelecekte geçen hikayede; insanlar, anıların televizyonu açmak kadar kolay bir şekilde tekrar yaşanabildiği bir dünyada tüm insanların yaptığı, gördüğü ve duyduğu her şeyi kaydeden hafıza implantlarına sahiptir.

Listenin birinci sırasında konu, yönetmenlik ve oyunculukların başarılı olduğu kadar seyirciyi derinden sarsan “The Entire History of You” bölümü yer alıyor. Hiç şüphesiz ki izledikten sonra uzun bir süre unutamayacağınız kesin.

Bonus: Hated in The Nation (3. Sezon, 6. Bölüm)

Black Mirror" Hated in the Nation (TV Episode 2016) - IMDb

Bir gazetecinin Twitter’da ortaya çıkıveren #DeathTo hashtagi ile başlayan sosyal medya fırtınasının merkezindeki ölümü, deneyimli bir dedektif ve teknoloji meraklısı yardımcısının ürpertici bir keşif yapmalarına neden olur.

90 dakika ile en uzun Black Mirror bölümü bir cinayet gizemi, bir Hitchcockian gerilim filmi ve hepsinin bir araya gelmesi ile bir felaket filmi olmayı başarıyor. Yoksa listeyi Hated in The Nation olmadan bitireceğimizi mi düşünmüştünüz? Şimdiden iyi seyirler dileriz!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

What's Your Reaction?

Nasıl yaa? Nasıl yaa?
0
Nasıl yaa?
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Komik Komik
0
Komik
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Duygulandım Duygulandım
0
Duygulandım
Korktum Korktum
0
Korktum