Netflix’te İzleyebileceğiniz Eğlenceli 5 Kore Dizisi 


Kore dizileri arasında eğlenceli ve kaliteli diziler de varmış dedirtecek bir liste ile karşınızdayız. Kabuğundan sıyrılmayı başarmış eğlenceli ve kaliteli kore dizilerini sizin için listeledik. Ön yargılarınızı bir kenara bırakıp bu dizilere bir şans vermeye ne dersiniz? İyi seyirler!

1. Weightlifting Fairy Kim Book Joo

Netflix'te İzleyebileceğiniz Eğlenceli 5 Kore Dizisi

IMDb: 8.4

Kim Book Joo, babası gibi sporcu bir ruha sahiptir. Bir gün, spor üniversitesindeki halter yıldızı Book-Joo, baskı altında zayıflık gösteren yüzücü olan çocukluk arkadaşıyla karşılaşır. Kim ne kadar neşeli de olsa sinirlendiğinde adeta kızgın bir boğaya dönüşür. Dışarıdan görünen sert görüntüsünün arkasında temiz bir kalbi vardır. Kim, aşkla tanıştığında bu yönü ortaya çıkacaktır.

Çok eğlenceli bir diziyle karşı karşıyasınız! Kim Book Joo’nun komik tepkilerini ve dizinin eğlenceli havasını çok seveceksiniz. Sakın kaçırmayın…

2. Hotel Del Luna

IMDb: 8.4

Ölü ruhların kaldığı bir oteli işletmek üzere çağrılan seçkin bir otelci, mekanın oldukça yaşlı sahibini ve onun tuhaf dünyasını tanımaya başlar. Fantastik bir dünyada geçen bu ürkütücü komedi dizisinde IU olarak da bilinen Lee Ji-eun ve Yeo Jin-goo başrollerde. 

3. Strong Girl Bong-Soon

Netflix'te İzleyebileceğiniz Eğlenceli 5 Kore Dizisi

IMDb: 8.2

Bong-Soon’un ailesinde süper bir güç, nesillerdir anneden kıza geçmektedir. Doğaüstü güçlerle doğan Bong-soon, kötülükle savaşıp adalet dağıtırken 27 yıl boyunca bu süper gücü hep gizli tutmaya çalışmıştır. Bir oyun şirketinin CEO’su olan Ahn Min-Hyuk’un onunla görüşmek istemesiyle, Bong-soon’un hayatı bir çelişkiler yumağına döner.

Bu diziyi diğer kore dizilerinden ayıran en büyük özellik güçlü bir kadın karakterinin olması. Aynı zamanda komedi ağırlıklı bir dizi. O yüzden bu diziyi izlerken çok eğleneceksiniz.

4. Kill Me Heal Me

IMDb: 8.3

Başkan Seo Tae-im, iyi huylu torunu Cha Do-hyun’un ABD’deki okulunu bırakıp GÜney Kore’ye dönmesi için haber gönderir. Ancak kimsenin bilmediği bir sırrı vardır: çoklu kişilik bozukluğu sebebiyle kendisi dışında 6 karakteri vardır. Onun travmasını etkileyen olaylar oldukça, yeni karakterler de ortaya çıkmaktadır.

Konusu akıllara Split filmini getiren bu dizi, izlerken kahkaha atabileceğiniz sahnelerle dolu. Aynı zamanda Cha Do-hyun karakterini canlandıran başrol Ji Sung’un oyunculuğu ise çok başarılı.

5. Itaewon Class

IMDb: 8.3

Itaewon’da ‘Jagga’ adlı restoran zincirinin sahibinin oğlu, Park Saero-yi’nin babasının ölümüne sebep olmuştur. Park Saero-yi intikam almak için Seul’ün renkli bir mahallesinde cadde üstü bir bar açar.

Netflix orjinal dizisi Itaewon Class, eğlenceli diyalogları ve güçlü karakterleri ile seyirciden tam puan aldı.

Bonus: Guardian: The Lonely and Great God

Netflix'te İzleyebileceğiniz Eğlenceli 5 Kore Dizisi

IMDb: 8.6

Hafızası silinmiş ölüm meleği ile aynı evde yaşayan Kim Shin, gelini ile tanışana kadar yıllarca beklemiş ve bu hayatta Goblin olarak yaşamını sürdürmüştür. Goblin’in sonsuz hayatını sonlandırmak için yıllardır beklediği Goblin’in gelini ile tanışması ve sonrasında meydana gelen olayları konu almaktadır.

Dizi malesef henüz Netflix’te yok. Ama bu listeyi Goblin olmadan yayınlamak olmazdı tabii ki. Mutlaka izleme listenize eklemeyi unutmayın. İyi seyirler!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

What's Your Reaction?

Nasıl yaa? Nasıl yaa?
0
Nasıl yaa?
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Komik Komik
0
Komik
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Duygulandım Duygulandım
0
Duygulandım
Korktum Korktum
0
Korktum