Ünlülerin Şaşırtan Fobileri


Karmaşık insan zihninin en garip sonuçlarından biri kesinlikle fobiler. Bazen öyle değişik hobilerle karşılaşıyoruz ki, “neden ki” sorusunu sormaktan kendimizi alamıyoruz. Örümceği anladık da, kelebekten korkan var, insaf! Tanımı düşünecek olursak, bir kelebek insanı ne açıdan tehdit ediyor olabilir, anlamak mümkün değil. Ama insan zihni işte, çeşit çeşit garipliklerle dolu bir gayya kuyusu… İçinden ne çıkacağı hiç belli olmuyor.

Ünlüler de bu durumdan nasibini almış durumda. Parıl parıl parlayan yıldızlar olmaları, aynı zamanda insan oldukları gerçeğini değiştirmiyor. Onların da herkes gibi zayıflıkları var. İşte dünyaca ünlü isimlerin, sizi şoka sokacak garip fobileri…

1.Christina Ricci:

Amerikalı oyuncu salon bitkisi fobisine sahip. Ev içerisindeki her türlü bitki onun için birer kabus. Elbette kendi evinde hiçbir bitki yok. Ancak başka bir evin içerisinde bitki gördüğünde dehşete düşüyor ve asla yaklaşmıyormuş. Bu fobisinin nedenini “ev bitkilerinin aşırı pis olduğunu düşünmesi” olarak açıklamış. Ricci’yi altın gününde annenizin menekşe saksılarını teker teker balkondan aşağı atan bir misafir gibi düşünün.

2.Oprah Winfrey:

Ünlü ve aşırı zengin TV yıldızı sakız fobisinden muzdarip. Sakız çiğneyenlere de herhangi bir yerde sakız görmeye de tahammülü yok. Tüm ekibine sakız çiğnemeyi yasaklamış, yakın çevresi de bu durumuna saygı gösterdikleri için önünde sakız çiğnemiyor. Fobisinin tetiklenme hikayesi ise çocukluğunda büyükannesinin çiğnediği sakızları sonradan yeniden çiğnemek için oraya buraya yapıştırmasıymış. Yanlışlıkla bu sakızlara sürekli oturan, dokunan Winfrey bir süre sonra sakız gördüğünde ciddi tepkiler vermeye başlamış. Sokakta milletin ağzına ağzına vuruyor mu acaba diye merak ettik şimdi…

3.Megan Fox:

Ülkemizi ziyaret edişinin etkileri erkeklerimiz tarafından senelerdir atlatılamayan güzeller güzeli Megan Fox kuru kağıttan korkuyor. Kuru kağıt fobisini şöyle açıklıyor; “insanlar genelde kara tahta üzerinde çıkan tırnak sesinden irkilir, bende bu hissi uyandıran şey kuru kağıt.” Aslında kuru kağıt dediği şey normal kağıt. Kendisine sunulan her senaryo, evine gelen gazete dahil her türlü basılı evrak lamine ediliyormuş. Değil kağıt, kendisi için 12 cilt ansiklopedi lamine ettirecek adamlar var bizim ülkede, gelsin yine.

4.Rita Ora:

Enfes bir hobi sahibi kendisi. Klozet fobisi! Tuvaletteyken klozetin altından bir şey çıkacak gibi geliyormuş ve dehşete düşüyormuş. 2012 senesinde yaptığı açıklamada bazı zamanlar klozet altında kilometrelerde uzanan tünneller olduğu hissine kapılıyormuş. Tuvalet kullanmanın temel bir ihtiyaç olduğunu düşünerek çeşitli sakinleşme yöntemleri deneyerek bu fobisini kontrol altına almaya çalışıyormuş. En azından evde saatlerce tuvalet işgal edenlerden olmayacağı kesin.

5.Alfred Hitchcock:

Rahmetli yönetmenin yumurta fobisi varmış. The Telegraph gazatesinin haberine göre bu konuda detaylı bir röportaj veren Hitchcock konuyla ilgili, “hiç bir delik ya da pürüzü olmayan beyaz bir yuvarlak, bir yumurtanın ikiye ayrılıp içinden sarısının dökülmesi kadar itici bir şey olamaz benim için” şeklinde açıklamış. Senerlece filmleriyle bizi gerim gerim geren yönetmeni, haşlanmış yumurtayla çıldırtmak mümkünmüş meğer.

6.Puff Diddy:

Başarılı rapçi ikinci ayak parmağı birinciden uzun olan insanlardan korkuyormuş. Bu konuda ciddi sorunlar yaşıyormuş. Tanıştığı herkesin ayak parmaklarına bakmadan rahat edemiyormuş ve ikinci parmağı uzun olan kişilerin onun yanında yalınayak gezmesi söz konusu olamıyormuş. Aşk hayatında ise ilk buluşmada öpüşmenin değil, ayak parmağını görmenin peşinde olduğunu söylemiş. “Eğer o ikinci parmak uzunsa, ikinci bir randevu olmayacaktır” diyerek durumun netliğini ifade etmiş. P. Diddy ile flört: Çok memnun oldum, oturmadan önce rica etsem ayakkabılarını çıkarır mısın?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

What's Your Reaction?

Nasıl yaa? Nasıl yaa?
0
Nasıl yaa?
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Komik Komik
0
Komik
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Duygulandım Duygulandım
0
Duygulandım
Korktum Korktum
0
Korktum